M C C A P

Наша історія

1995

Cтворено музей культур мікроорганізмів при кафедрі генетики та біотехнології ЛНУ ім. І. Франка

2008

Початок програми скринінгу біологічно активних речовин актиноміцетів з природніх біотопів України

2016

Створено структурний підрозділ ЛНУ ім. І.Франка для Колекції культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків

2002

Музей реорганізовано в Колекцію культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків, яка отримала статус наукового об’єкту, що становить Національне надбання України

2012

Відкрито перші нові антибіотики з актиноміцетів Кримського півострова

2018

«Колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків» стає учасником наукових досліджень України в Антарктиці.

Колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків (ККМПА) Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ імені І. Франка) заснована у 1995 році на базі кафедри генетики і біотехнології та функціонувала, як музей культур мікроорганізмів в межах наукової лабораторії НДЛ-45 «Генетики, селекції та генетичної інженерії продуцентів антибіотиків».

У 2002 році, музей мікроорганізмів  реорганізовано в ККМПА, яка розпорядженням Кабінету міністрів України від 19 серпня 2002 р. N 472-р. включена до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання України.

У 2008 році, к.б.н. Громико О.М. виділив перші актиноміцети, започаткувавши програму скринінгу біологічно активних речовин актиноміцет з природніх біотопів України. Сьогодні, вже виділено та охарактеризовано близько 4000 ізолятів актиноміцетів. У 2012 році було відкрито перші нові антибіотики: пімпріноли А, Б та С, леполінову кислоту, а також юніперолід у співпраці з партнерами Гемгольцьського інституту фармацевтичних досліджень Саарланду (Helmholtz Institute for Pharmaceutical Research Saarland, HIPS) А. Подальша плідна співпраця між ККМПА та HIPS дозволила відкрити та охарактеризувати більше 20 нових природних сполук.

Svidotstvo

У 2016 році за рішенням вченої ради ЛНУ імені І. Франка (наказ №О-34 від 04.03.2016 р.) створено окремий структурний підрозділ «Колекція культур мікроорганізмів – продуцентів антибіотиків».

З 2018 року ККМПА стала учасником української програми досліджень в Антарктиці під егідою Національного Антарктичного Наукового Центру України. Ареалом досліджень є Аргентинські острови Архіпелагу Вільгельма біля західного узбережжя Антарктичного півострова.